НКРЕКП ЗНАЙШЛО ГРОШІ

//НКРЕКП ЗНАЙШЛО ГРОШІ
НКРЕКП ЗНАЙШЛО ГРОШІ 2015-10-31T14:58:38+00:00

НКРЕКП ЗНАЙШЛО ГРОШІ, ЩОБ ВСТАНОВИТИ БУДИНКОВІ ЛІЧИЛЬНИКИ ВСІМ СПОЖИВАЧАМ

НКРЕКП планує, що до 1 липня 2016 року вдасться забезпечити 100% приладовий облік витрат газу. Ставку зроблено на будинкові лічильники газу замість індивідуальних приладів обліку. За словами глави держрегулятора Дмитра Вовка, будинкові лічильники дозволять заощадити час і гроші — їх покупка і установка обійдеться в 7 разів дешевше.
Тепер ставка зроблена на будинкові лічильники газу замість індивідуальних приладів обліку (на фото). За словами глави держрегулятора Дмитра Вовка, будинкові лічильники дозволять заощадити час і гроші — їх покупка і установка обійдеться в 7 разів дешевше.
Тепер ставка зроблена на будинкові лічильники газу замість індивідуальних приладів обліку (на фото). За словами глави держрегулятора Дмитра Вовка, будинкові лічильники дозволять заощадити час і гроші — їх покупка і установка обійдеться в 7 разів дешевше.
Фінансування — за рахунок економії на банківських комісіях

За планами НКРЕКП, будинкові лічильники встановлюватимуть у тих багатоповерхівках, де у споживачів основними газовими приладами є плити. Перший етап кампанії з монтажу будинкових приладів обліку стартує 1 жовтня і завершится 31 грудня 2015 року. Другий етап займе шість місяців 2016 року. Після чого в країні повинен бути забезпечений 100% приладовий облік газу. Глава НКРЕКП Дмитро Вовк пояснив, що завдяки цьому можна буде «назавжди відійти від терміну« норми споживання природного газу без приладів обліку ».

За три місяці цього року 23 газорозподільних підприємства встановлять 5 923 будинкових лічильника, а бюджет цієї програми складе 221,9 млн грн. Глава НКРЕКП Дмитро Вовк наголосив, що на кінцевій ціні газу для споживачів ця ініціатива не відіб’ється.

«З введенням в дію закону «Про ринок природного газу» з 1 жовтня, тариф на постачання комісією не затверджується. При цьому ще в серпні комісією запропоновано на розгляд уряду зниження банківської комісії, яка стягується з плати населенням за газ з 1% до 0,3% … Таким чином, створюється додаткове джерело для системи газорозподільних підприємств у розмірі 25,6 гривень / тис. куб. м», — заявив Дмитро Вовк.
Перерозподілені кошти направлять на будинкові лічильники — для цього кожній газорозподільної компанії буде відкрито спеціальний рахунок в уповноваженому банку. Гроші зі спецрахунку можна використовувати тільки на установку лічильників. Дмитро Вовк пообіцяв, що у зв’язку з цим ініціює відповідні зміни до законодавства.

У випадку, якщо виявиться, що для конкретного багатоквартирного будинку при установці лічильника будуть потрібні нестандартні, дорогі рішення, то газорозподільним компаніям доведеться звернутися в НКРЕКУ для перегляду інвестпрограми і збільшення фінансування.

У випадку, якщо в будинку вже є кілька квартир, обладнаних індивідуальними лічильниками, то їхні показання за місяць віднімуть від показань будинкового лічильника. Залишок буде порівну ділитися між усіма мешканцями, зареєстрованими в квартирах без лічильників.

Ще одне рішення — погашення боргів за рахунок перерозподілу тарифу

На сьогоднішньому засіданні НКРЕКУ прийняв рішення, які допоможуть газорозподільним компаніям в розрахунках з НАК «Нафтогаз України». Будуть збільшені тарифи на розподіл газу в середньому майже на 12%, що дозволить газорозподільним компаніям отримати фінансовий ресурс 424 млн грн для погашення частини боргів перед НАК «Нафтогаз України», які утворилися через збитки минулих періодів. І в цьому випадку споживачі газу не постраждають — ціни на газ залишаються незмінними. Адже джерело фінансування вдалося вишукати завдяки оптимізації інвестпрограм ПАТ «Укртрансгаз» і відповідної коригування тарифу цієї компанії. З 1 жовтня 2015 тарифу на транспортування газу магістральними трубопроводами скоротиться на 39 гривень / тис куб. м до 236,7 гривень / тис. куб. м.